O firmě

Společnost CARBIDE se od svého založení zabývá výrobou a přeostřováním nástrojů na třískové obrábění kovů, plastů, dřeva a kompozitů. Nástroje jsou vyráběny z tvrdokovu a z rychlořezné oceli od osvědčených dodavatelů.

Do sortimentu nástrojů patří:

  • Stopkové frézy válcové, kuželové, radiusové
  • Vrtáky, navrtáváky, stupňové vrtáky, záhlubníky
  • Výstružníky, výhrubníky, odjehlovací hroty
  • Různé tvarové nástroje

Nástroje jsou vyráběny dle vlastního katalogu, nebo dle přání zákazníka (výkresu nástroje, příp. obráběcího dílce), nástroje se tedy mohou vyrábět v různých průměrech i délkách.

IMG33602

Máme špičkové strojní vybavení

Společnost je vybavena špičkovou technologií 5-ostých CNC ostřiček od firmy WALTER a ULMER.

Ve spolupráci s povlakovacími centry nástroje povlakujeme různými typy titanaluminiových povlaků a jejich dalších derivátů na zvýšení životnosti nástrojů.

Kdo jsou naši zákazníci

Zákazníky společnosti jsou zejména dodavatelé do automobilového a leteckého průmyslu, do odvětví výroby strojů a strojních součástí a do odvětví výroby různých dopravních zařízení, výroby forem, výroby plastů a do odvětví dřevařského průmyslu, firma působí v ČR a na Slovensku.

Firma podniká v nových moderních prostorách na ulici Brněnská 618 v Měříně.

V současné době společnosti zaměstnává 19 pracovníků: 12 brusičů – CNC operátorů, 2 obchodní zástupce, technolog, účetní, ekon. referent, správce objektu a jednatele společnosti.

Zakázková náplň poskytuje práci na třísměnný provoz. Naší předností je snaha po technické stránce maximálně vyhovět a poradit zákazníkovi v oblasti obráběcích nástrojů a vyjít vstříc jeho požadavkům na termín dodání např. na počkání nebo do druhého dne.